Porto Limnionas

Porto Limnionas Tawerna

Z Porto Roxa ruszyliśmy drogą przyklejoną do skał w kierunku Limnionas kolejnej zatoczki, która miała wkrótce olśnić nas swoim urokiem.

Do Limnionas prowadzi kręta i stroma droga. Na szczęście asfalt jest w bardzo dobrym stanie.

Dojechaliśmy do sporego parkingu, którego koniec ozdabiała Tawerna z widokiem na całą zatoke Porto Limnionas.

Nas jednak zaciekawiło zejście w dół i perspektywa kąpieli w lazurowo błekinej wodzie.

Porto Limnionas

Maski i rurki na głowy , płetwy na nogi i chlup do wody :)

Porto Limnionas

Miedzynarodowe towarzystwo zażywało kąpieli słonecznych i wodnych.

Porto Limnionas

Spotkaliśmy niemieckich turystów Jurgena i Monikę, którzy po tygodniu spedzonym na Zakynthos wybierali się spedzić kolejne 7 dni na Kefaloni.

Porto Limnionas

Po kilku godzinach plażowania i nurkowania zajżeliśmy do Tawerny na małe co nieco i wybraliśmy się w dalszą drogę przez góry w kierunku wschodniego wybrzeża wyspy Zakynthos.

Porto Limnionas

Komentarze

+dodaj komentarz

2011-09-29 12:35:26

witam , cudowna wyspa która odwiedziłem wraz z narzeczoną w lipcu. Wszystkim polecam, wypozyczalismy sobie skutery i quady wzieliśmy mapę i pół wyspy sami zwiedziliśmy (również plaże) największe wrażenie na nas zrobiły : Porto Limnionas , Porto Vromi , Zatoka Wraku , Plaża Xigia( są dwie oddalone od siebie jakies 15 minutek skuterem) oczywiście fajne dyskoteki w Laganas! również byliśmy w Water Parku opłaca się pojechać tam z wycieczką bo na włsaną rękę jest tylko róznica 1euro, zatoka wraku to cos niesamowitego! piękne zdjęcia do punku widokowego dojechaliśmy sami quadem oraz do Porto Limnionas quadem ponieważ skuterem strach ze względu na liczne wąskie uliczki i przepaście. Jeśli chodzi o sporty wodne bardzo drogie jednak zdecydowaliśmy się na paralonie 2 osoby razem 60euro. Mieszkaliśmy w Argasi hotel commodore super na prawde jedzenie dobre! kurczaki, frytki, owoce morza, sałatki (tylko śniadania kiepskie) ale i tak polecam :) nasz wiek : 20, 22 lata

kociolek WARTO PRZECZYTAĆ KTO SIĘ WYBIERA NA ZANTE

2011-06-26 22:28:51

to drugie po zatoce wraku najpiękniejsze miejsce na wyspie, poza tym można coś zjeść, popływać poopalać się a te widoki - warto, polecam

mańka

2011-04-28 11:25:22

jedne z ładniejszych miejsc na wyspie ! moim zdaniem ładniej w p.Limnionas niz w p.VROMI w maju woda lodowata :) ale polecam kąpiel :)

karol