Agios Nikolaos

Po wizycie na przylądku Skinari ruszyliśmy w dalszą drogę wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża wyspy w kierunku portu o dźwięcznej nazwie Agios Nikolaos.

Po drodze trafiliśmy do małego hoteliku z basenem i sporą zjeżdżalnią dla dzieci. Dzień był wyjątkowo gorący więc zatrzymaliśmy się tam na krótką przerwę i ochłodę w basenie. Z hoteliku rozciągał się piękny widok na wschodnie wybrzeże Zakynthos.Najchętniej posiedziałbym sobie dłużej w takich "pięknych okolicznościach przyrody" ale żona bardzo chciała już płynąć łodzią do błękitnych grot i poskakać do morza z łodzi :)

W Agios Nikolaos wszystkie sprawy załatwić można w Tawernie położonej dokładnie na plaży.

Do odpłyniecia mieliśmy jeszcze prawie godzinkę więc zamówiliśmy mały launch złożony z rybek i grubego ramienia grillowanej ośmiornicy.

Poniżej widok z okolicznych skał na port Agios Nikolaos.

Łodzie pływające do błekitnych grot.

Port w Agios Nikolaos - widok na wysepkę u wejścia do portu

Komentarze

+dodaj komentarz

2013-12-10 11:21:00

Jestem zakochana (bo to inaczej napisać nie można) w Zakynthos od wielu lat. Odwiedzić tę wyspę to moje największe marzenie. Najłatwiej dostać się tam przez biuro podróży, ale wielkie hotele nie koniecznie mnie pociągają. Stąd moje pytanie: czy może ktoś polecić kogoś, najlepiej z Polski zajmującego się wynajmem apartamentów na wyspie? pomocnego w dojeździe?

Diana

2011-07-03 07:31:30

Wspaniala odpowiedz bylam tam i widzalam na wlasne oczy, a jezeli chodzi o Amstela TO BYL MOJ MAZ.Do Zobaczenia na ZANTE!!!My juz bylismy 2 razy !!!!

do ROBO 146

2011-06-28 22:55:40

Nie byliśmy co prawda w Grecji, ale w Turcji w miejscowości Kemer nad Morzem Śródziemnym.Jest tam przy plaży sporo żółwi i ok,godziny 19-ej przypływają na kąpieliska przy plaży pasąc się na płytkich wodach (1.5-3 m) trawą morską. Wypływają co chwilkę na powierzchnię zaczerpnąć powietrza. Pływaliśmy z nimi, a właściwie za nimi, bo są dość szybkie i obserwowaliśmy, jak ucztują. Nie wykazywały ani zainteresowania, ani agresji. |są bojaźliwe, a gdy sie je chwyci za noge i wystraszą się, potrafią nawet w popłochu pogubić jajka.Znajomy chwycił sporego żółwia za skorupę i troszkę z nim popływał. Każdy z nas (4 osoby) obcował z nimi i są to niesamowicie łagodne i piękne stworzenia ( niemałe - około metra)

anka

2011-05-27 07:18:21

Tak,zdarzały się wypadki ataków żółwi na ludzi.Raz jeden taki żółw zjadł łódź,pięcioosobową rodzinę,psa,chomiczka i zestaw Happy Meal z McDonalda.Aha,wypalił też im wszystkie papierosy i wypił cały zapas Amstela.

Robo146

2011-03-03 06:26:43

Witajcie. Czy komuś zdarzyło się na Zakynthos pływac blisko żółwia Caretta-caretta. Czy nie jest to niebezpieczne? Czy były jakieś przypadki ataku żółwia na człowieka?

Alisia