Wyspa Skiathos, Grecja - czerwiec 2010
W tym roku postanowiliśmy opuścić nasze ulubione Wyspy Jońskie. Zakynthos, Korfu i Kefalonia są doskonałe na wakacje z dzieciakami ale jak to zwykle bywa chęć zbadania nowych zakątków Grecji jest silniejsza.

Początkowo zainteresowała nas Sithonia - środkowy palec Halkidiki z wybrzeżem zbliżonym do wysp jońskich, pózniej wyspa Thassos, ale po obejżeniu filmu Mamma Mia zdecydowaniliśmy się odwiedzić grecką wyspę Skopelos, na której kręconych było większość kadrów z tego filmu.

Przestudiowaliśmy oferty naszych biur podróży. Niestety żadnie z nich nie oferuje pobytu na tej wyspie. Pozostaje udać się tam we własnym zakresie. Oglądając informacje o Skopelos zainteresowaliśmy się całym archpelagiem Sporadów i uwagę naszą zwróciła wyspa Skiathos nazywana perełką Morza Egejskiego...

Postanowiliśmy więc połowę czasu spędzić na Skiathos a drugą połowę na Skopelos

Wybraliśmy trasę przez Saloniki:
etap 1) Warszawa - Saloniki (samolotem)
etap 2) Saloniki - Volos (samochodem)
etap 3) Volos - Skiathos (promem)
etap 4) Skiathos - Skopelos (promem)


Na szczęście w grudniu mozna znaleźć jeszcze w miarę tanie loty. Nasz wybór padł na Czeskie Linie Lotnicze - oferują niektóre loty do Salonik za około 750zł od osoby i zniżki dla dzieci.

Skiathos nazywana jest często "perełką Morza Egejskiego" znana ze swojej urody, złocistych plaż oraz rozrywkowego charakteru stolicy wyspy.Skiathos to znacznie bardziej zielone miejsce, niż można by się tego spodziewać greckiej wyspie. Nazywana jest często wyspą 60-ciu plaż, z których wiele nie jest przepełnionych i niektóre z nich mogą być praktycznie puste, nawet w środku sezonu urlopowego.

Odwiedziny Skiathos zaczniemy prawdopodobnie na przystani promowej, która zagrała w filmie Mama Mia... :) Panowie Pierce Brosnan i ten drugi... Harry nie zdążyli na prom na Kalokairi .... mam nadzieję , że my zdążymy :)

Komentarze

+dodaj komentarz

2014-10-28 15:46:59

Polecam wyspę Alonissos składającą wchodzącą w skład archipelagu sporadów północnych Skiatos skopelos alonissos

thassos

2014-10-21 17:22:01

Polecam wyspę Alonissos składającą wchodzącą w skład archipelagu sporadów północnych Skiatos skopelos alonissos

thassos

2014-09-02 11:44:19

na wyspie byłam 13 lat temu-cudna perełka:)

viola_m

2013-06-10 06:38:13

przepiękna wyspa, woda błękitna !~niezapomniane wakacje

tysia

2012-10-04 09:47:12

Zazdroszczę!

Teneriffe

2012-07-14 16:08:19

Bylem tam pieknie warto zobaczyc

loczek