Rejs statkiem ze szklanym dnem "Calypso Star"

Tego dnia postanowiliśmy pojechać do Stolicy wyspy. Kerkyra jawiła się nam jak druga Wenecja i pomimo, że dzieci nie były chętno do łażenia po mieście wybraliśmy się wcześnie rano.

Zjedliśmy śniadanko na balkonie naszego małego apartamenciku a następnie zapakowaliśmy auto w całe niezbędne wyposażenie - maski, rurki ręczniki, stroje kąpielowe - nigdy nie wiadomo w jakim miejscu zatrzymamy się po drodze a w panującym upale nie ma nic lepszego jak kąpiel w turkusowych wodach morza jońskiego.

Wyjechaliśmy z Agios Georgios wąskimi drogami mijają gaje oliwne oświetlone porannym słońcem. Po pół godzinie zatrzymaliśmy się w jednym z gajów przy osiołku - zawsze to jakieś urozmaicenie dla maluchów. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy dalszą drogę i rozkoszowaliśmy się malowniczymi widokami.

Mielismy pewne wyobrażenie na temat greckich statków ze szklanym dnem. Ot zwyczajny kadłub a w dnie szyba i turyści wyglądający jeden przez drugiego aby cokolwiek zobaczyć. A tu miłe zaskoczenie. "Calypso Star" okazał się jednostką godną swojej nazwy. Praktycznie większa część poszycia podwodnego kadłuba była oszklona

Zasiedliśmy wygodnie na krzesełkach przed oknami i obserwowaliśmy korfu z pozimu wody. Bardzo ciekawy widok ale prawdziwe atrakcje miały nadejść dopiero w okolicach oddalonej od brzegu małej wysepki.

Zatrzymaliśmy na postój w małej zatoczce i pochwili pojawiły całe ławice ryb zwabione pokarmem rzucanym z pokładu naszego statku. Wspaniały kolor wody.

Po pewnym czasie kolejna niespodzianka. Płetwonurek z ekipy "Calypso Star" prezentował nam okazłe sztuki homarów, langust i innych "owoców morza"

Ostatnim punktem wycieczki było mało fokarum. Przycumowaliśmy do niego na dłuzszy postój i mielismy okazję podziwiać umiejętności adriatyckich fok.