Pelekas - mała miejscowość na wyspie Korfu

W Pelekas nie byliśmy ale zamieszczamy relację Ani, która spędziła 2 tygodnie w tym kameralnym miejscu i jest nim zachwycona.

"Szczerze przyznam, że po Pelekas ciężko nam znaleźć cokolwiek co nam się spodoba równie bardzo jak to bajeczne miejsce. Objechaliśmy całe Korfu i stwierdziliśmy, że wybraliśmy jak dla nas najlepsze miejsce.

Pelekas Beach znajduje się przy samej plaży a do Pelekas miasta trzeba się wspiąć godzinkę bardzo stromą drogą asfaltową. Na szczęście prowadzi ona przez gaje oliwne dając cień i ochłodę. Pierwsze podjazdy autem były niemalże całe na 1-wszym biegu! Potem w miarę odwagi szło już lepiej."

Samo Pelekas Beach to jeden hotel o tej samej nazwie. Duża piaszczysta plaża, dwie czy trzy niewielkie restauracje, dwa sklepiki, małe pensjonaty, cisza i spokój. Na zakupy pamiątek trzeba się już wybrać do Pelekas.

Hotel jest przyklejony do zbocza góry. Dla leniwych jest winda, która podwozi do pokoi, często nie działająca J

Ogólnie hotel czysty, codziennie sprzątane pokoje. Pościel nie była zmieniana przez 2 tyg.ale za to ręczniki były zawsze czyste.

Pokoje różnej wielkości. My mieliśmy średni, ale wystarczający. Ze względu na małe dzieci byliśmy w skrajnym skrzydle hotelu. Nie było w tej części dużo gości. Cisza, że w dzień można było spać.