Dassia - mała osada rybacka

W drodze z Kassiopi do Kerkyry często mijaliśmy miejscowośc Dassia. Niestety nie starczyło nam czasu aby zajrzeć tu na dłużej. Poniżej zamieszczamy opis i zdjęcia wykonane przez Adama Kaczmarka.

Dassia to niewielka miejscowość turystyczna położona na wschodzie wyspy , zamieszkuje ją na codzien około 1000 osób . Bardzo dogodne położenie jest świetną bazą wypadową do stolicy wyspy jak równiez na północ gdzie według mnie znajdują sie najpiękniejsze miejscowości .

Dassia to osada rybacka która osiągnęła status ''kurortu'' stosunkowo niedawno , nie ma co szukać tutaj zabytków . Jednak co istotne znajduje się tu świetna plaża ( w pełni chroniona przez ratowników , dla wielbicieli mocnych wrażeń wypożyczalnia skuterów , narty wodne itp ) w pełni moge ją polecić rodzinom z małymi dziećmi .

Plaża jest piaszczysto - trawiasta przy czym trawnik jest bardzo dobrze utrzymany , przystrzyzony . Na plaży można wypożyczyć leżaki wraz z parasolem . Kpl. 7 euro / dzień , dodatkowo na plaży znajduje się wypozyczalnia łodzi motorowych , ceny od 50 euro dziennie , polecam wszystkim . Nie sa wymagane patenty żeglarskie ani inne tego typu dokumenty .

W miejscowości Dassia znajduje się ( jak i na całym korfu ) wiele tawern oferujących wyśmienite specjały kuchni greckiej ale nie tylko . Szczególnie polecam restaurację Alexandros , wyśmienite jedzonko przemiła obsługa i przystępne ceny .

Znajduje się równiez PUB pod nazwą IWONA , prowadzi go pani Iwona Kondokali z pochodzenia Polka , organizuje wraz ze swoim mężem wieczorki greckie z jedzeniem i winem . W ub. roku płacilismy po 10 euro od osoby !!! Dla chcących się wybrać na Korfu pani Iwona zaoferować może równiez miejsca w apartamentach z basenem które są jej własności . Dla zainteresowanych podaje telefon +30 2661091076 i komórka +306938066212.

W Dassi znajduje się przystanek autobusowy komunikacji miejskiej , 2 markety ( większe sklepy ale do naszych markietów wiele im brakuje ) oraz wiele sklepów z pamiątkami i sprzętem plażowym . Jest kilka hoteli 3 gwiazdkowych oraz trzy 4 gwiazdkowe . Większość turystów w tej miejscowości stanowia anglicy oraz rosjanie , niewielkie grupki niemców i polaków . Generalnie spokojna miejscowość dla rodzin z dziećmi .