Wioska Pagi i James Bond

Tego dnia mieliśmy ochotę pokręcić się po okolicy Agios Georgios. Żadnych dalekich wypadów i długiej jazdy samochodem. Wybór padł na miejscowość Pagi, odległą od Agios Georgios zaledwie o kilka kilometrów

Miejscowość, a właściwie wioska, nie miała wiele do zaoferowania poza kilkoma uliczkami, sklepem i jedną tawerną.

Ale za to jaką tawerną! Tawerną w której Grek przygotowywał sałatkę grecką z warzyw z ogródka i przy której kręcona była scena z Bonda "Tylko dla Twoich oczu"

Podjechaliśmy dokładnie na słynny rozjad dróg. Jedna prowadziła górą a druga schodziła w dół, w kierunku tawerny. Tu właśnie rozegrała się scena przewrotki citroena CV.

A tak to wyglądało na filmie

Szybki najazd.

I hopla na drugą stronę a potem na dach.

Chciałem zrobić to samo, ale w ostatniej chwili żona zatrzymała mnie bo jak stwierdziła "nikogo w okolicy nie ma, a ona sama nie ma zamiaru odwracać samochodu po dachowaniu". "Szkoda, może innym razem :)

Tymczasem w pościg za Bondem ruszyli bandyci i przejechali obok naszej tawerny.

A przy okazji okazało się w scenie poniżej auto prowadzi kaskader a dziewczyna Bonda to czarny gałgan powieszony na zagłówku. Nooo Mr Bond - bez przesady!

Bond z dziewczyną pojechał dalej a my rozkoszowaliśmy widokiem greckiej wioski i ruszyliśmy w dalszą drogę szukać tego co jest bardzo blisko :).