Najczęściej odwiedzane:

Wyspy Jońskie:
Sporady:


Wypożyczalnia samochodów

Abruzja - Informacje o jednym z piekniejszych regionów WłochAbruzja jest nazywana zielonym regionem Europy lub „mostem” łączącym płd. i płn. Włochy. Natura całą swoją wyrazistością jest protagonistą tego regionu. Odkrywanie uroków Abruzji to prawdziwa przyjemność.

Niewątpliwym plusem przebywania w Abruzji jest możliwość korzystania równocześnie z uroków morza i gór. W ciągu tego samego dnia możecie dotrzeć do najwyższego szczytu w Apeninach (Wielki róg 2912m n.p.m.) i wykąpać się w ciepłym Adriatyku (plaże piaszczyste).

Miedzy górami a morzem czekaja na przybywajacych bogate zbiory dziel sztuki, koscioly o historycznym znaczeniu, starozytne nekropolie, muzea, pustelnie, groty. Wsród wzgórz wylaniaja sie zabytkowe miasta przechowujace liczne i autentyczne arcydziela.

Male wioski „przyklejone” do skal dostarczaja niezapomnianych emocji. Meta pielgrzymek z Polski jest Swiete Oblicze z Manopello (10km od Scafy) i Cud Eucharystyczny z Lanciano (60km). Na milosników gór czekaja niezliczone szlaki, które przecinaja cale Appeniny.

30% terytorium Abruzji jest pod ochrona (3 parki narodowe, 1 regionalny, dziesiatki rezerwatów naturalnych pod ochrona). Na turystów czekaja 2 najwieksze parki wodne w Italii (Vasto-70km, Tortoreto-80km).

We Wloszech zycie towarzyskie rozpoczyna sie wieczorem. Lokale przy riwierze Adriatyckiej tetnia zyciem. Deptaki w miasteczkach wypelniaja sie spacerowiczami i organizowane sa liczne imprezy (festy). Tradycyjna kuchnia Abruzji jest znana i doceniana na calym swiecie.
Wakacje w Abruzji
Zapraszam na strone WWW.WLOSKIEWAKACJE.PL

Prezentacja okolicy: http://www.youtube.com/watch?v=HjTawxFsOEU Zapraszam do spedzenia wakacji we Wloszech, w regionie Abruzja, a dokladniej w okolicach Scafy. Scafa nazywana jest \"brama wjazdowa\" do Apenin - pasma górskiego Majella. Tutaj krzyzuja sie drogi z pobliskich górskich miasteczek. Scafe dzieli 28km do plaz Riwiery Adriatyckiej w Peskarze.

Jestem Polka z woj. wielkopolskiego (z Zabna kolo Poznania) i mieszkam tutaj od 12 lat . Mam tu wielu znajomych i udalo mi sie znalezc kwatery i domy wolno stojace w dobrych cenach. Zainspirowali mnie zagraniczni turysci, których czesto tu spotykam. Abruzja jest regionem malo znanym i reklamowanym w Polsce, ale zapewniam, ze to wlasnie tutaj poznacie Panstwo smak i barwe prawdziwych Wloch.

Komentarze

+dodaj komentarz

2012-10-16 11:20:11

Witam, bardzo fajna stronka i artykuł o Abruzji

Myślę, że co do Abruzji warto jeszcze tutaj zajrzeć:

http://owloszech.com/abruzja/

Szymon